^Na górę strony

Zmiękczacze, stacje zmiękczające wodę - Ecowater

Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6 Slide 7

Zdiagnozuj problem jaki masz z wodą

Bezpłatnie zdiagnozuj problem z wodą

Istnieje wiele ogólnych problemów dotyczących wody, które mogą być określone przez zapach, smak i wygląd.Jednakże, istnieje także wiele innych, które nie są tak proste do zdefiniowania. Jako autoryzowany dealer Systems ECOWATER służymy pomocą w doborze odpowiedniego systemu uzdatniania wody dla Twojego domu i mieszkania. Oczywiście w przypadku złożonych i niestandardowych problemów zalecamy uprzednie wykonanie badania wody w stacji epidemiologicznej (koszt podstawowego badania - zazwyczaj wystarczającego - to około 100pln), a dopiero z takimi informacjami zalecamy konkretne rozwiązanie. Poniżej podajemy najczęstsze przyczyny problemów z wodą.

Poniżej znajdziesz kilka najczęściej spotykanych problemów jakości wody, które można rozwiązać z pomocą urządzeń Ecowater

 Problem - siarkowodór

 Siarkowodór: śmierdzi zgniłymi jajkami


obecność siarkowodoru jest spowodowana rozkładającymi się roślinami i ropą naftową pod powierzchnią ziemi. Woda zawierająca siarkowodór może zmienić wygląd i smak napojów oraz gotowanych potraw. Taka woda negatywnie wpływa na armaturę instalacyjną, szczególnie wykonaną z żelaza, stali, miedzi oraz różnych elementów z mosiądzu. Może powodować matowienie srebra, oraz odbarwiać różne elementy wyposażenia łazienkowego. Powoduje korozję pralek, a szczególnie tych elementów, które są wystawione na działanie takiej wody. Największym jednak problemem jest zupełnie nieakceptowalny zapach wody, który zupełnie ją dyskwalifikuje z użytku.

 Woda chlorowana

 Chlor: smak i zapach wody z basenu, drażniący dla skóry

 Chlor jest powszechnie używany do utrzymania czystości i dezynfekcji basenów. Jest także używany w typowych środkach dezynfekcyjnych gospodarstwa domowego, takich jak wybielacz. Często gminy używają chloru w dezynfekcji wody publicznej do redukcji ilości bakterii w wodzie pitnej i dla zabicia innych potencjalnie szkodliwych substancji. Chlor, nawet przy akceptowalnej ilości w wodzie, może przyczynić się do suchości oczu, podrażnień skóry i może utrudniać gojenie ran, wyprysków.

 Zażelaziona woda

 Żelazo i mangan: metaliczny posmak wody, brunatne zacieki

Zażelaziona woda jest wynikiem przepływania wody przez złoża skał bogatych w żelazo, również poprzez bezpośrednie wypłukiwanie zanieczyszczeń znajdujących się w rurociągach. Ponieważ żelazo stanowi 5% składu skorupy ziemskiej, więc prawie w każdej wodzie znajdziemy choćby niewielką jego ilość. Woda zażelaziona brudzi armaturę, szczególnie elementy ceramiczne, powodując trwałe odbarwianie, a także przyspieszając zużycie elementów ciernych, ceramicznych takich jak różnego rodzaju zawory. Powoduje również gwałtowne zmniejszanie przekroju rur, poprzez stopniowe, ale skuteczne ich zatykanie, powodując zmniejszone ciśnienie w kranach.

 Bardzo twarda woda

 Kamień - twarda woda: biały osad gromadzący się na armaturze

Twarda woda pojawia się kiedy przepływa ona przez skały, wypłukując wapienie, związki magnezu. Twarda woda jest łatwa do wykrycia: to osady odkładające się na kabinie prysznicowej, bateriach kuchennych, kranach w łazience. Twarda woda zatem jest uciążliwa. Jednocześnie taka woda negatywnie wpływa na nasze nerki, przyczyniając się do tworzenia kamieni, oraz zmniejszając przepustowość naczyń krwionośnych. Podobne oddziaływanie ma na urządzenia grzewcze, zatykając wężownice w kotłach oraz bojlerach, odkładając się na grzałkach w czajnikach, pralkach. Obniża jednocześnie wartość smakową napojów i potraw.

 Woda kwasowa

 Kwaśna woda: powoduje korodowanie stali, miedzi


Gdy woda przechodzi przez twarde skały, takie jak granit lub marmur, powstaje kwaśna woda. Z natury, woda chce rozpuścić materiał skalny. Kiedy dochodzi do kontaktu z materiałami nierozpuszczalnymi, takich jak skały bardzo twarde, wtedy do domu dociera "głodna" woda i gotowa do zżerania wszystkiego z czym będzie miała kontakt. Woda kwaśna jest niewykrywalna poprzez wygląd, zapach lub smak. Może jednak spowodować niebiesko-zielone plamy na urządzeniach sanitarnych i niszczyć chromowane krany, armaturę i rury.

 Mętna woda

 Mętna woda: zmętniona/mleczna woda z osadami

Zmętnienie to po prostu brud lub inne zanieczyszczenia stałe w wodzie, co nadaje mu delikatnie mleczny, mglisty wygląd. Jest to często spowodowane spływem piasku i brudu do studni, lub spływu materii do wody. To sprawia, że woda nie tylko wygląda nieprzyjemne, ale może też zablokować małe otwory w zaworach kranów a także powodować zużywanie się zaworów, gniazd i uszczelek.

 Bakterie w wodzie, glony

 Glony/Bakterie: woda z zapachem pleśni

Ze względu na różne rodzaje materii organicznej, smak wody może być dziwny, podejrzany. Objawem bakterii w wodzie jest gromadzenie się śluzu w zbiorniku toalety. Bakterie w wodzie mogą przybierać różne formy, aby dokładnie stwierdzić zagrożenie, należy przeprowadzić badania w stacji sanitarno-epidemiologicznej. Takie działanie jest wręcz niezbędne, kiedy korzystamy z własnego ujęcia wody, typu studnia lub odwiert.

 Azotany - problem z wodą

 Azotany: niewykrywalne przez smak i zapach

azotany to naturalne lub chemiczne związki chemiczne wykorzystywane i przetwarzane przez rośliny. Powszechnie stosowane przez rolników. Po deszczu, obfitych opadach woda przesiąka przez glebę i razem z rozpuszczonymi w niej azotanami, przenika do wód gruntowych. Dla właścicieli domów zasilanych wodą ze studni, szczególnie ważne jest okresowe badanie stopnia zanieczyszczenia azotanami, które są potencjalnie szkodliwe dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Czy zauważyłeś jeden lub więcej z powyższych problemów w swoim domu?
Może jeszcze nie widzisz problemu z wodą jakiej używasz, mimo wszystko
zachęcamy Cię do wykonania badań wody na podstawowe parametry, takie jak:
twardość, azotany, żelazo, mangan, bakterie. Możesz je wykonać w najbliższej stacji
SANEPIDu, oczywiście takie badania nie są bezpłatne, jednak to stosunkowo nieduże koszty
(około 100pln). Następnie z takimi badaniami możesz się zwrócić do nas o pomoc
w doborze odpowiedniego urządzenia, lub zestawu który wyeliminuje problem.

Serdecznie zapraszamy - Global Water - filtry do wody, ul. Daleka 7, 41-250 Czeladź
tel./fax: 32 360 25 43, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

COPYRIGT © 2024 Global Water Sp. z o.o. | tel. 32 360 25 43 / e-mail: sklep@osmoza.pl